Christian McBride & Inside Straight – Kind of brown
CD-RECENSIE
Christian McBride & Inside Straight – Kind of brown
bezetting: Christian McBride; bas, Carl Allen; drums, Eric Scott Reed; piano, Steve Wilson; saxofoon, Warren Wolf jr.; vibrafoon
opgenomen: september 2008
release: 2009
label: Mack Avenue Records
tracks: 10
tijd: 64.20
websites: www.christianmcbride.com - www.mackavenue.com
myspace: www.myspace.com/christianmcbrideband
door: Mischa Beckers
Christian McBride is als solo-artiest, sideman, docent en artistiek directeur een drukbezet man. Tussen alle activiteiten door bracht de bassist in 2007 enkele bevriende musici samen in The Village Vanguard, New York. De reacties waren zo enthousiast dat de groep een meer blijvend karakter kreeg onder de naam Inside Straight, McBride’s nieuwe akoustische kwintet.
McBride schreef alle stukken voor `Kind of brown` behalve Freddie Hubbard’s `Theme for Kareem`. Het album bevat enkele bestaande nummers van de bassist. Onder meer McBride’s klassieker `Shade of the cedar tree`. In de versie die in 1995 werd opgenomen speelt Roy Hargrove kennelijk een foutje in de melodie. De verbeterde versie van het stuk staat nu op de huidige cd.
De focus in de composities ligt op duidelijke, heldere melodielijnen. De ferme akkoordprogressies geven de solisten ruimte om te exploreren. De basis daarvoor zijn ogenschijnlijk eenvoudige bluesschema’s, meer alternatieve intervallen en soms lyrische akkoordsequenties. Saxofonist Steve Wilson en vibrafonist Warren Wolf spelen stevig in de swing en hardbop nummers gestuwd door Allen en McBride en onder aanvoering van Eric Scott Reed op piano nemen ze gas terug in de ballads. McBride speelt een aantal indrukwekkende solo’s. Ondanks een soms moordend tempo klinkt elke noot in de melodische improvisaties even helder en krachtig. In de afsluiter `Where are you`, strijkt de bassist de melodie, ondersteund door Reed op piano en besluit hiermee in stijl het mooie tribute aan McBride’s mentor Ray Brown.

