Nederlands Saxofoon Festival in Tilburg
28 jan – Dit jaar (op 6 november) is het tweehonderd jaar geleden dat Adolphe Sax, de uitvinder van de saxofoon, in Dinant werd geboren. Van 2 tot en met 8 februari vindt daarom op het Fontys Conservatorium Tilburg het Nederlands Saxofoon Festival plaats. Een week vol interactieve concerten, lessen, masterclasses en lezingen.
Ook New Cool Collective naar Nederlands Saxofoon Festival.
Foto © Maarten van der Kamp.
Deze onderdelen worden uitgevoerd door saxofonisten met naam, onder wie Carina Raschèr en Jean-Marie Londeix. Maar ook onder andere het Nederlands Saxofoon Kwartet - op Adolphe Saxinstrumenten - het beroemde Raschèr Saxophone Orchestra, New Cool Collective en anderen stellen de gehele saxofoonfamilie in al zijn verschijningsvormen centraal.
Tijdens het Nederlandse Saxofoon Festival is er veel aandacht voor Nederlandse muziek. Ook is er een boekpresentatie over de historische ontwikkeling van de saxofoon in Nederland, geschreven door Andreas van Zoelen, hoofdvakdocent klassiek saxofoon aan het Fontys Conservatorium in Tilburg. Naast zijn activiteiten als docent geeft hij als uitvoerend musicus concerten over de hele wereld. Zo speelde hij onder meer met de Berliner Philharmoniker onder Sir Simon Rattle.
Andreas van Zoelen meent dat met name nú op professioneel niveau rond de saxofoon spannende ontwikkelingen plaatsvinden. Daarnaast beoefenen wekelijks duizenden mensen hun hobby op dit instrument. Het Nederlands Saxofoon Festival wil al deze mensen bij elkaar brengen.
Het Nederlands Saxofoon Festival wordt georganiseerd door Fontys Conservatorium, onderdeel van Fontys Hogeschool voor de Kunsten (FHK).
Ik zag dat het crowdfunden voor dit evenement waarschijnlijk niet gaat lukken.
Laatste kans:
https://www.tilburgvoorcultuur.nl/projec..
Tom (E-mail ) - 28-01-’14 17:48