Koen De Cauter, Fapy Lafertin & Group – Django!! A Tribute
CD-RECENSIE
Koen De Cauter, Fapy Lafertin & Group – Django!! A Tribute
bezetting: Koen De Cauter sopraansaxofoon, gitaar en zang; Fapy Lafertin gitaar, Myrddin De Cauter klarinet; Jon Birdsong cornet; Waso De Cauter en Bart Vervaeck ritmegitaar; Dajo De Cauter contrabas; Lionel Beuvens en Frederik Van den Berghe slagwerk
opgenomen: maart en april in De Werf in Brugge (B)
label: W.E.R.F. i.s.m. Spocus Records
release: 2010
tracks: 15
tijd: 63.25
website: www.dewerf.be - www.spocus.be
door: Rinus van der Heijden
Een muzikaal eerbetoon aan gitarist Django Reinhardt, maar dan een ander dan dat de Vlaamse saxofonist Koen De Cauter met familieleden in 2004 al uitbracht onder de titel ‘DjanGo’. Nu kwamen er naast de leider weer diverse mensen uit de familie opdraven en bovendien Fapy Lafertin & Group, ‘gespecialiseerd’ in de zogeheten gipsyjazz. Deze ode kreeg de titel ‘Django!! A Tribute’ mee en is wederom uitgebracht door het in Brugge gestationeerde label W.E.R.F.
Dit album is een juweeltje geworden. De vijftien stukken zijn zorgvuldig uitgekozen Reinhardt-composities en daarnaast geheel in de geest van de legendarische zigeunergitarist geschreven werk van Koen De Cauter en Fapy Lafertin. Beiden bespelen de leadgitaar en daarnaast treedt Koen de Cauter ook regelmatig op de voorgrond als sopraansaxofonist.
Hoewel de cd zich afspeelt binnen de muzikale nalatenschap van Django Reinhardt, krijgt de muziek een eigentijdse toets door de instrumentatie en de hedendaagse verworvenheden uit de improvisatiemuziek, die aan Reinhardts erfenis zijn toegevoegd. Het mooie daarbij is, dat er nergens een naad is te bespeuren tussen verleden en heden. De muziek is en blijft uiterst toegankelijk, maar uit de individuele verrichtingen van de musici valt de eerbied voor en tegelijkertijd de kennis die de meester overdroeg uit elke noot te beluisteren.
De zorgvuldigheid waarmee te werk is gegaan, blijkt ook uit terugblik naar het verleden. Niet alleen is gekeken naar de mijlpalen die Django Reinhardt naliet, door de opname van muziek van Claude Debussy, Edvard Grieg, George Brassens, Bernie Miller en Artie Shaw wordt fijnzinnig gerefereerd aan andere reuzen uit de muziekgeschiedenis. Hun adem is dan ook meesterlijk in de prachtige muziek van De Cauter en Lafertin merkbaar.
