Talking Cows – Bovinity
CD-RECENSIE
Talking Cows – Bovinity
bezetting: Frans Vermeerssen: tenorsax, Robert Jan Vermeulen: piano, Dion Nijland: bas, Oeds Bouwsma: bas, Yonga Sun: drums
opgenomen: 2004, 2005
release: 2006
label: Morvin Records
tracks: 9
tijd: 56.17
website: www.talkingcows.nl
door: Mischa Andriessen
“Bovinity” verdient op zijn minst een eervolle vermelding voor een van de mooiste hoezen van dit jaar. Muzikaal is er ook niets mis met de Talking Cows. De groep heeft een lekker losse stijl waarin de vette sax van Vermeerssen van de even sterke als relaxte ritmesectie alle ruimte krijgt. Sfeer lijkt op “Bovinity” belangrijker dan techniek en juist door die speelse benadering komen de composities (allemaal eigen stukken) bijzonder goed tot hun recht.
Of het nu het Ornette Coleman-achtige “Will do”, de heerlijk lome blues “Talking Cows”, het opgewekte “Angular” of het mooi ingetogen “Downhill” is, alles wordt met veel inzet en een aangenaam rafelrandje gespeeld. Zoals de hoes laat zien, heeft de groep een heel eigen gevoel voor humor, zonder dat op de spits te willen drijven. Heel spectaculair is het misschien niet, maar wat de Talking Cows doen, doen zij smaakvol en met veel toewijding. Een mooi debuut.
