Tom Beek Quintet – Live under the sun
CD-RECENSIE
Tom Beek Quintet – Live under the sun
bezetting: Tom Beek – tenorsaxofoon; Martijn van Iterson – gitaar; Karel Boehlee – piano, keyboards; Jeroen Vierdag – bas – Marcel Serierse - drums
opgenomen: januari 2007, in Bimhuis Amsterdam en Sociëteit de Burcht in Leiden
release: 2007
label: TomLaLa Records
tracks: 5
tijd: 62:55
website: www.tombeek.com - www.tomlala.com
door: Erno Elsinga
‘Live under the sun’ is het tweede album van duizendpoot Tom Beek. De saxofonist die opgroeide in de Leidse jazzscene, samen met bandgenoten Martijn van Iterson en Karel Boehlee, bracht ook deze cd onder op het door hem in 2005 in het leven geroepen label TomLaLa Records.
Beek is op vele fronten actief. Hij is docent, opereert in theaterproducties (Kees van Kooten, Karin Bloemen), is producer en is sideman in bijvoorbeeld The Pitch Pine Project van Udo Pannekeet. Hoewel Beek sinds 1994 praktisch jaarlijks op de podia van het North Sea terug te vinden is, wordt zijn doorbraak in de jazzwereld ingezet in 2005 wanneer hij de finale bereikt van de Dutch Jazz Competition en met ‘White and Blue’ de prijs voor ‘beste compositie’ in de wacht sleept.
Live under the sun is een gedreven liveplaat van een geslepen kwintet dat vanuit heldere composities en energiek samenspel op zoek gaat naar de improvisatie. Mooi ronde, vurige tonen van Beek die soms doen denken aan Coltrane; lyrisch donker kleurend in verrassende intervallen. Met Boehlee en Van Iterson heeft Beek bovendien niet de minsten om zich heen verzameld. Beiden zijn boeiende improvisatiebeesten, maar ook dienend in fraaie arrangementen. De bezetting van het kwintet, de muziek en het repertoire zijn uitmuntend in balans. Nefertitie (Shorter) en Naima (Coltrane) gedijen puik naast de drie composities van Beek en Michiel Borstlaps Ankara. Door alle genoemde facetten boeit Live under the sun van de eerste tot de laatste noot.
