Leiden krijgt groot nieuw jazzfestival
13 jan - Rhythm Groove & Bass, zo heet het nieuwe jazzfestival dat in Leiden van 20 tot 29 maart gehouden wordt. Het evenement fungeert gelijktijdig als de lancering van het nieuwe platform Stichting Jazz Leiden, dat beoogt van Leiden dé jazzhoofdstad van Nederland te maken.
De Stadsgehoorzaal is een van de hoofdpodia van het nieuwe Leidse jazzfestival.
Het zwaartepunt van de programmering ligt tijdens de weekeinden en speelt zich af rond de hoofdlocaties: de Stadsgehoorzaal en Gebr. de Nobel. In de tussenliggende week wordt in veertig cafés een jazzkroegentocht georganiseerd. Een ander onderdeel is Jazz in de Huiskamer dat geprogrammeerd wordt door saxofonist Bart Wirtz. Daarnaast wordt tijdens een finaleronde de eerste 'Boonekamp Jazz Award' uitgereikt.
Stichting Jazz Leiden is een samenwerking tussen Summer Jazz, Stadsgehoorzaal Leiden, Funked Up en Gebr. de Nobel. Het festival beoogt grote namen naar Leiden te halen, evenals aandienend talent. Daarmee wil de organisatie zowel de traditionele liefhebber alsmede de jonge cross-over-liefhebbers bedienen. Het programma wordt binnenkort bekend gemaakt.
Ray Anderson,Avishai Cohen,Raul Midon zijn enkele namen die op de website worden genoemd.
Martin Rohde (E-mail ) - 13-01-’15 23:56
Beste muziekliefhebber,
Kunt u mij een naam (e-mail adres) opgeven van een programmeur(s) van de Stichting Jazz Leiden?
Ik heb het al surfend nog niet kunnen vinden.
B.v.d.
Met vr.gr.
Wim Meijdam, Windmill Big Band. website: http://www.wmbb.nl
Redactie: zie de website van het festival en kijk bij 'contact'.
Windmill Big Band (E-mail ) - 15-01-’15 14:02