Artikel geprint vanaf Jazzenzo.nl

Robert Burger - City of Strangers

CD-RECENSIE

Robert Burger - City of Strangers
bezetting: Robert Burger; o.a. piano, accordion , gitaar, banjo, ukulele, marimba, Eyvind Kang; altviool, Carla Kihlstedt; viool, Max Moston; viool, Mark Orton; akoestische gitaar, Marc Ribot; elektrische gitaar, Kenny Wollesen; percussie
release: 2009
label: Tzadik / Challenge
tracks: 31
tijd : 51:18
websites: www.myspace.com/robburgermusic - www.tzadik.com
door: Mischa Andriessen


Robert Burger is een van de oprichters van het Tin Hat Trio waaruit ook violiste Carla Kihlstedt hier van de partij is. Daarnaast werkte Burger met uiteenlopende artiesten als Laurie Anderson, Rufus Wainwright en recentelijk nog op John Zorns ‘Alhambra Love Songs’.

‘City of Strangers’ bevat de muziek die Burger maakte voor drie films; ‘Diminished Capacity’, ‘Timescapes’ en een oudje uit 1912 ‘The cameraman’s revenge.’ De nummers van de verschillende soundtracks zijn hier door elkaar geplaatst zodat een nieuwe soundtrack ontstaat. De composities uit ‘Timescapes’ speelde Burger overigens geheel eigenhandig in.

Zoals van een soundtrack verwacht mag worden, is de muziek op ‘City of Strangers’ onnadrukkelijk, maar sfeervol. Burger die hier zo’n vijftien verschillende instrumenten bespeelt, heeft een fijn oor voor detail. Zijn aanpak is sober. De heldere melodielijnen worden niet dik gemaakt, maar met zorgvuldig geplaatste accenten neergezet. Het is muziek die soms heel aards klinkt en duidelijke countryinvloeden prijsgeeft. Op andere momenten komt zij luchtiger over en roept zij op een moeilijk te duiden manier de associatie op met sommige Franse filmmuziek. De dominante stemming is niettemin in beide gevallen weemoedig. Een dromerige, introverte plaat ingespeeld door een stel puike muzikanten die van wanten weten, maar zich hier inhouden en schikken naar het gestelde doel; sfeer maken.


© Jazzenzo 2010