Artikel geprint vanaf Jazzenzo.nl

Eric van der Westen & Aron Raams – A Traveller’s Tale / Alvin

CD-RECENSIE

Eric van der Westen & Aron Raams – A Traveller’s Tale / Alvin
bezetting: Eric van der Westen contrabas; Aron Raams gitaren
opgenomen: 4 januari 2012 in Studio Cell4 in Zaltbommel
release: 2013
label: EWM Music
tracks: 14
tijd: 57.32
website: www.aronraams.nl - www.ewm-music.com
door: Rinus van der Heijden




Alvin is een Amerikaan die na een mislukte liefdesrelatie door de VS gaat trekken, aan het einde van zijn zoektocht zijn vrouw opbelt, die constateert dat met de man met wie ze nu is, ze feitelijk dezelfde relatie heeft opgebouwd als met Alvin.

Een liefdesrelatie dus, deze ‘A Traveller’s Tale’, op muziek gezet door Eric van der Westen en Aron Raams. Alle veertien stukken zijn van eigen hand, behalve de ‘insluiper’ ‘Julia’ van Lennon&McCartney. Prima werkwijze derhalve om Alvin’s vreugdeloze zoektocht naar geluk naar de hand van de uitvoerders te zetten.

Het duo heeft er geïmproviseerde kamermuziek van gemaakt. Met de ene keer een pregnant verhaaltje door de gitaar, de andere keer door de contrabas. Zowel Aron Raams als Eric van der Westen musiceren uiterst zorgvuldig; elke noot wordt gekoesterd, de karakteristieken van zowel de gitaren als de contrabas zijn volledig uitgepluisd.

‘For J.K.’ lijkt wat melodie betreft rechtstreeks afgeleid van ‘Sympathy Is What We Need My Friend’, maar het handelt over de moord op John F. Kennedy. Eric van der Westen plukt bedachtzaam, breekbaar met lange uitlopen van de noten. Onder die noten legt Aron Raams een elektronisch klanktapijt.

Eric van der Westen heeft ervaring met de combinatie gitaar-contrabas. In 1999 bracht hij met de Afrikaanse gitarist Louis Mhlanga de cd ‘Song For Nomsa’ uit. Die werd vooral op het Afrikaanse continent een enorme kaskraker. Met Mhlanga toerde Eric van der Westen nadien enkele jaren over de wereld.

Je kunt je afvragen of ‘A Traveller’s Tale’ de geschiedenis gaat herhalen: weer gitaar en contrabas in de frontlinie. Maar behalve dat Louis Mhlanga ook zong en Aron Raams niet, zit er meer verschil tussen beide cd’s. Raams is een totaal andere gitarist dan Mhlanga en heeft uiteraard ook een verschillende achtergrond. Maar ook het verschil in jaren, met name wat betreft Eric van der Westen, levert andere resultaten op.

‘A Traveller’s Tale’ is een hernieuwde poging om de wereld in muziek te vangen. En daarin zijn Eric van der Westen en Aron Raams geweldig geslaagd. Het is een nieuwe reis geworden, op wegen die ‘Song For Nomsa’ nooit heeft bewandeld.



Eric van der Westen & Aron Raams
A Traveller’s Tale / Alvin


© Jazzenzo 2010