Artikel geprint vanaf Jazzenzo.nl

Kim Hoorweg tekent bij Challenge Records

7 jul - Zangeres Kim Hoorweg brengt haar eerstvolgende album uit bij Challenge Records. Hoorweg nam in juni met het jazz sextet The Houdini's repertoire op van Peggy Lee. 'Tribute to Peggy Lee' verschijnt op 2 september bij het Nederlands label. Aansluitend volgt een Nederlandse tournee.











19-jarige Kim Hoorweg tekent contract bij Challenge Records.
Foto © Jiri Büller.


Kim Hoorweg (1992) kwam door haar vader, de pianist Erwin Hoorweg, al op jonge leeftijd in contact met Trijntje Oosterhuis, door wie ze werd geïnspireerd jazz te zingen. Op haar veertiende kreeg ze een platencontract aangeboden bij Universal Music, waarmee ze de jongste vrouwelijke artieste op Verve Records werd, het jazzlabel van dat concern. In 2007 verscheen de debuut-cd 'Kim is Back', waarna ze optredens gaf op het North Sea Jazz Festival, met Trijntje Oosterhuis in de Heineken Music Hall en bij het Metropole Orkest. In 2009 verscheen haar tweede album ‘My recipe for a happy life’.

Kim Hoorweg treedt ook op in kleine bezetting (samen met Angelo Verploegen en Erwin Hoorweg) tijdens de De Uitmarkt in Amsterdam op 28 augustus in het Concertgebouw (koorzaal). Op 27 augustus is Kim Hoorweg te gast op festival Jazz at the Castle in Amerongen.



Kim Hoorweg & The Houdini's in het programma Kunststof TV
Januari 2011


© Jazzenzo 2010