Festival rondom 50e verjaardag Michiel Braam
16 apr - Jazzpianist en componist Michiel Braam wordt op 17 mei 50 jaar. De Nijmegenaar wordt die dag in zijn geboortestad in het zonnetje gezet met een reeks bijzondere optredens in de Lindenberg met musici uit binnen- en buitenland. Ook in juni vinden concerten met Braam als middelpunt plaats in zowel Amsterdam als Nijmegen.
Michiel Braam 50.
Nijmegen
Tijdens het verjaardagsconcert op 17 mei in de Lindenberg speelt onder meer het Bijma Braam Sextet, het Matangi Strijkkwartet (dat deel uitmaakt van Michiel Braam's Hybrid 10tet), Trio BraamDeJoodeVatcher en eBraam. Daarnaast treden gelegenheidsformaties op en eindigt de avond in een Grande Finale. Eenentwintig musici voeren dan twee door Braam gearrangeerde stukken uit: 'Also Sprach Zarathustra' van Strauss en de 'Bolero' van Ravel.
50 solostukjes
De festiviteiten krijgen een vervolg op 5, 6 en 7 juni in de Roode Bioscoop in Amsterdam. Tijdens deze avonden zal Braam telkens 50 solostukjes spelen van 50 seconden. Daarna speelt Braam (winnaar van de Podiumprijs en de Boy Edgar Prijs) een set van een uur met elke avond een andere gastmuzikant, met de keuze uit Bo van de Graaf, Jeroen Pek en Robert Biesewig.
Tenslotte staat op 20 juni de tweede editie van Jazz in de Goffert in Nijmegen in het teken van Michiel Braam. Dan treden op het Matangi Kwartet, Flex Bent Braam en eBraam met de gastmusici Jerome Hol (gitaar) en Joel Botma (trompet).
- Braam 50: 17 mei de Lindenberg, Nijmegen
- Braam 50: 5, 6 en 7 juni, Roode Bioscoop, Amsterdam
- Braam 50: 20 juni, Jazz in de Goffert
- www.michielbraam.com
Portret van Michiel Braam door Bas Andriessen.