Programma November Music nu al opzienbarend
8 apr - Met Marc Ribot, The Bad Plus met Anton Goudsmit, Colin Stetson en de fameuze strijkkwartetten Kronos Quartet en Arditti Quartet op het voorlopige programma van November Music, kan nu al gesproken worden van een opzienbarende editie van het festival dat van 5 tot en met 9 november gehouden wordt in Den Bosch.
Marc Ribot treedt op met Zapp4.
Foto © Thomas Huisman.
Colours of Improvisation
De gitaristen Marc Ribot en Anton Goudsmit treden op tijdens Colours of Improvisation op zaterdag 8 november. Ribot treedt dan op in de Verkadefabriek met het Nederlandse strijkkwartet Zapp 4 (met onder andere Oene van Geel) en Goudsmit gaat op het podium de strijd aan met The Bad Plus, het pianotrio van Ethan Iverson.
Multisaxofonist Colin Stetson baarde opzien met het in 2011 verschenen soloalbum 'New History Warfare Vol. 2: Judges'. Het sensationele geluid op de plaat kwam tot stand door middel van 24 microfoons waarvan enkele geplakt op het lichaam van Stetson.
Ook de Tunesische oed-speler Anouar Braham komt naar November Music. Hij opent het festival op woensdag 5 november.
Kronos Quartet
Van een treurende Oosteuropese moeder aan het sterfbed van haar zoon tot Jimi Hendrix; van de kreunende vioolklanken van componist Witold Lutoslawski tot de opwindende muziek van Afrikaanse componisten. Voor deze bijna onoverbrugbare verschillen tekent het Kronos Quartet. Sinds 1973 laat het strijkkwartet als geen ander horen dat muziek zich geen grenzen laat opleggen.
Kronos Quartet.
Foto © Zoran Orlic.
Het Arditti Quartet is op een jaar na even oud als het Kronos Quartet. Op meer dan 180 albums laat het Arditti Quartet horen hoe gespecialiseerd het is in muziek van eigentijdse en vroeg-twintigste eeuwse muziek. En daar horen de composities van John Zorn zeker bij. Maar er had evengoed muziek van Sofia Gubaidulina op de lessenaars kunnen staan. Op November Music echter wordt de première van nieuw werk van deze beroemdste hedendaagse componiste uit Rusland in handen gelegd van Amsterdam Sinfonietta.
Andere namen tijdens de komende festivaleditie zijn onder meer het Rosa Ensemble met Eefje de Visser, Brand Brauer Frick Ensemble, Saskia Lankhoorn & Kate Moore en Slagwerk Den Haag met Steve Reichs’ hypnotiserende Drumming.
Het volledige programma wordt in de komende maanden bekend gemaakt. De voorverkoop start half juni.